•  
  • +1 201 686 7115

דירה חדשה או יד שנייה – דירה חדשה

דירה חדשה או יד שנייה - דירה חדשה

מה באמת ההבדל בין דירה חדשה לבין דירת יד שנייה? בדרך כלל דירה חדשה יקרה מזו של דירת יד שנייה, כשאנו מדברים על מיקום באותו אזור. באזורים ותיקים בהם רוב פוטנציאל הקרקע כבר נוצל יהוו הדירות החדשות מיעוט וזה יתבטא במחירם הגבוה יותר.

שיקולים לדירה חדשה:

א.הכל חדש – אין כמו ללבוש בגד חדש או לנעול נעל חדשה, אולם הם זקוקים לעיתים לזמן הסתגלות. כך גם עם דירה חדשה. אם קניתם אותה בשלב מוקדם מספיק אפשר להתאים אותה לצרכיכם, אולם שינויים ותוספות אלה מוסיפים למחירה. דירה זו המלווה באחריות הקבלן לתקופה ארוכה ביותר על הדברים המהותיים, מורידה דאגה מליבכם מחד גיסא, אך גורמת לטרדת תיקונים מאידך גיסא. לדירה חדשה גם מהקבלן הטוב ביותר יש “מחלות ילדות” והן עלולות להתגלות בה בשנה הראשונה.

ב. תכנון כולל – ברכישת דירה חדשה חשוב לבדוק את תכניות הבניה העתידיות בסביבה לרבות תכנית מתאר מקומית ומחוזית. אם תפעלו נכון הסיכוי הוא קטן שתגלו הפתעות בעתיד לגבי מקורות רעש, ריחות, זיהום אויר, הסתרה, צפיפות ומפגעים סביבתיים ואחרים כגון: עורקי תחבורה, פעילות תעשייתית, מסחרית וכו’. אם הפרויקט הוא בסביבה חדשה ומתפתחת עליכם לקחת בחשבון שהאזור עלול להיות אתר בניה למספר שנים.

ג. תכנון מודרני – החידושים האחרונים – דירה חדשה מבטיחה לכם תכנון מודרני לפעמים גם חדשני, שימוש בחומרים חדישים מתקדמים ועמידים יותר, אביזרי גימור טובים ואיכותיים שעומדים בתקנים החדשים, יפים מעוצבים ומשופרים יותר, הכנסת מערכות שלא חשבו עליהם לפני שנים כגון: מערכת אזעקה, מערכת מיזוג אויר וכן שאיבה מרכזית, חוטי טלביזיה בכבלים בתוך הקירות, תקשורת מחשבים, מערכת חשמל מוגברת תלת פאזית ממד עם מערכת סינון ועוד. אתם תיהנו ממוצר יפה, טוב, חדש אך ריק. יהא עליכם להוסיף את כל הפריטים שיאפשרו לכם לגור בדירה: ארונות מטבח, ארונות קיר למיניהם, הנמכות תיקרה, ציפויים לקירות, פרקט, שטיחים מקיר לקיר וכדומה.

ד. מימון ותנאי תשלום – מבחינת תשלומים, מיסוי וההוצאות נלוות אין כמעט הבדל בין יד שנייה לבין חדש. מס רכישה, שכר טירכת עורך הדין יהיה עליכם לשלם בשני המקרים וכן תשלומי חיבור גז וטלפון. בחיבורי חשמל ומים דמי הבדיקה והחיבור נמוכים ביותר אם בכלל.